Saat Yükleniyor...
ANALİZ..:ABD K.KORE Tatbikatını Başlattı
Tarih : 2017.04.14  14:40:33
ABD ordusunun "tüm bombaların anası” olarak nitelendirilen, cephaneliğinde bulunan en büyük bombayı ilk kez Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar bölgesinde IŞİD'e karşı kullandığı bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan Perşembe günü Washington'da yapılan açıklamada, GBU-43 tipi bombanın kullanıldığı doğrulandı.

ANALİZ.........................................

 

ABD K.KORE TATBİKATINI BAŞLATTI

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ordusu envanterinde bulunan en büyük konvansiyonel bombayı Afganistan'da DAEŞ'e karşı kullandı nedeni ise 1 ABD Askerinin Daeş tarafından öldürülmesi. Bu saldırı görünüşte DAEŞ'e karşı gibi görünse de K.Kore'ye bir gözdağı ve bu ülkeye karşı yapılacak askeri müdahalenin başlangıcı gibi görülüyor.Zira Çin ile yapılan diplomatik dirsek teması, Çin’in steril alana çekilerek Rusya'yı bu süreçte yalnızlaştırma politikasını öne alan ABD K.Kore'ye muhtemel bir askeri hamleden önce Suriye'de uzlaşıyı en azından çatışmasızlık ortamını sağlamak zorunda olduğunun farkında burada kendi askeri gücünü kullanmamasının amacı da K.Kore'ye yapacağı askeri müdahale ABD 2 cephede birden savaşmak istememesi ve Askeri Personelin yıpranmaması.PYD ile enerji ve İsrail'in güvenliğini kontrol ederken Çin'i tarafsız saha çekip K.Kore'yi tehdit olmaktan çıkartmak istiyor. Burada ki diğer oyuncu Rusya'nın tavrı tabi ki çok önemli, Rusya taraf olduğu an artık bunun adı 3. Dünya savaşıdır. Ortada 1 Tirilyon dolarlık enerji,bir o kadar uranyum,altın,uyuşturucu ve diğer madenler söz konusu ABD bunu israil ve İngiltere'nin dışında kimseyle paylaşmak ve projeye çomak sokacak muhalif istemiyor.

 Allah cc. herşeyi daha iyi bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

www.Havasspress.com Gn.Yn.Yön.
Etiketler: analiz,k.kore,savaş,abd
Bu haber toplam 1511 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANALİZ HABER..;DSG’den Şam’a Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanıma çağrısı
ABD’nin desteklediği ve omurgasını PKK/PYD'nin oluşturduüğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’ı Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanımaya çağırdı ve DAEŞ ile savaşta yeni bir aşamaya geçildiğini duyurdu.Bu açıklamanın ABD Başkanı trump'ın Golan Tepeleri Terör Devleti İsrail'in kontrolüne verilmelidir açıklamasından sonra gelmesi hiç şüphesiz rastlantı değil,Tavistok'un laboratuvar ürünü olan Daeş'in başak amacı bölgedeki demografik yapıyı PKK/PYD lehine değiştirmekti ve bununla birlikte ABD'nin silah ve lojistik desteği ile gerilla hareketinden,düzenli ordu pozisyonuna devşirilyor.Bu hiç şüphesiz Astana sürecini boşa düşürme,Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalama ve İsrail'in hedefi olan Arz-ı Mevuda giden yolda önemli bir parametrenin aşılması demek,bu öz yönetim talebi birinci aşamada Suriye sonrasında büyük hedef olarak Türkiye parçalama amacı gütmektedir.Yapılması gereken açıktır,üçlü mekanizmaya şartlı da olsa Esat yönetimini de dahil etmektir.Aksi bu sürecin daha fazla uzaması demektir.Suriye'de ABD ve PKK/PYD varlığı devam ettikçe Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması mümkün değildir. Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.