Saat Yükleniyor...
ANALİZ..;Neden İNGİLTERE.....
Tarih : 2017.05.23  23:23:03
DAEŞ'in üstlendiği korkunç terör eylemini kısaca analizini istifadenize sunuyorum.

İngiltere’deki Terör Eylemi ile ilgili çok Soru geldi, yazmam İstendi fakat çok yoğunum 2 yazım var tamamlayamadığım, bunlardan 2.si ” Yeni Dünya Düzeni”nin Deşifresi ile ilgili Araştırma yazım, bu yazılarımı işlerimin yoğunluğundan dolayı tamamlayamıyorum, Fakat Kısaca Notlayayım..;

 

-DAEŞ'in babası İngiltere'dir.

-DAEŞ gibi bir örgütü İngiltere (Tovistok Enstitüsü Labaratuvarlarında)  kursada bu yapı içerisinde değişik Devletlerin Kliklerinin olduğu gerçeği göz ardı edilemez.

-DAEŞ İslam coğrafyasında örgütlenirken İngiltere tarafından bu yapıya Suriye ekseninde Şİİ kanada karşı bir devlet sözü verdiği tahmin edilmesi zor olmayan bir gerçektir.

-Bugün gelinen noktada Baba yani İngiltere, Abisine yani ABD'ye hem de Marksist Leninist bir ideoloji tandanslı bir yapıyla  kendisinin tasfiyesine ses çıkarmayan hatta destek veren Babasını sokmasıdır.

-DAEŞ İngiltere ve ABD’ye gücünü gösterme adına yaptığı bence ilk tek bağımsız Terör eylemidir.

-Suriye ve Irak’ta PYD-PKK’yı güçlendirme ve düzenli ordu yaratma adına feda edilen DAEŞ’li militanların bu eylemde önemli rol oynadığını düşünüyorum.

-Bundan sonra yeraltına çekilen DAEŞ’li teröristlerin kaderi daha farklı bir önem arz etmektedir.

-Bu yapının Şİİ-SÜNNİ çatışmasının alt yapısını hazırlama adına kullanılma ihtimalini güçlendirmektedir.

-EL-KAİDE,DAEŞ’i doğurdu sizce DAEŞ’in yavrusu hangi canavar olacak…..

Her maddenin kendi içinde analiz edilmesi gereken notlar olmakla beraber, açıklanabilir şekli ile yazdığımı düşünüyorum.

Allah cc.Her şeyi daha iyi bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

www.Havasspress.com Gnl.Yn.Yönetmeni
Etiketler: analiz,ingiltere,yorum,havass,daeş,terör,alpaslan,islam
Bu haber toplam 2385 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANALİZ HABER..;DSG’den Şam’a Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanıma çağrısı
ABD’nin desteklediği ve omurgasını PKK/PYD'nin oluşturduüğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’ı Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanımaya çağırdı ve DAEŞ ile savaşta yeni bir aşamaya geçildiğini duyurdu.Bu açıklamanın ABD Başkanı trump'ın Golan Tepeleri Terör Devleti İsrail'in kontrolüne verilmelidir açıklamasından sonra gelmesi hiç şüphesiz rastlantı değil,Tavistok'un laboratuvar ürünü olan Daeş'in başak amacı bölgedeki demografik yapıyı PKK/PYD lehine değiştirmekti ve bununla birlikte ABD'nin silah ve lojistik desteği ile gerilla hareketinden,düzenli ordu pozisyonuna devşirilyor.Bu hiç şüphesiz Astana sürecini boşa düşürme,Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalama ve İsrail'in hedefi olan Arz-ı Mevuda giden yolda önemli bir parametrenin aşılması demek,bu öz yönetim talebi birinci aşamada Suriye sonrasında büyük hedef olarak Türkiye parçalama amacı gütmektedir.Yapılması gereken açıktır,üçlü mekanizmaya şartlı da olsa Esat yönetimini de dahil etmektir.Aksi bu sürecin daha fazla uzaması demektir.Suriye'de ABD ve PKK/PYD varlığı devam ettikçe Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması mümkün değildir. Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.