Saat Yükleniyor...
Instagram'da Fotoğraf Oyunu
Tarih : 2018.02.07  11:07:45
Sosyal medyadaki güzel görünme çılgınlığı öyle boyutlara ulaştı ki artık insanlar estetisyenlere fotoğraf uygulamalarındaki 'filtreli' haline benzeyebilmek için gidiyor.

Snapchat ve Instagram gibi fotoğraf-video temelli sosyal paylaşım uygulamalarında kullanıcılar filtreler ile daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir tene sahip oluyor.

Hatta bazı filtreler ile kişi gözlerini büyütebiliyor ve suratını daha keskin hatlara sokabiliyor. 

Güzellik algısının sosyal medya ile daha da önem kazandığı son dönemlerde hastalar artık ünlü isimlere benzemek istemiyor.

İngiliz basının haberine göre, son dönemlerde estetisyenlere giderek kendini 'filtreli' haline benzetmesini isteyenlerin sayısında ciddi bir artış meydana geldi.

Doktorların 'Snapchat dismorfisi' dediği bu durum son dönemlerde özellikle kadınlarda sık gözlemlenmeye başladı. 

Özellikle bu tip uygulamalar ile kişilerin aynada görmek istediği 'ideal' yüze sanal ortamda ulaşması, estetisyenleri bu taleple ziyaret etmesinin temel nedeni olarak gösteriliyor.

TÜRKİYE'DE SON 3 YILDA 1 TONLUK BOTOKS VE DOLGU YAPTIRILDI......
Etiketler:
Bu haber toplam 395 defa okunmuştur
Paylaş :
Yaşam
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
TSK 'milli karıştırıcı' ile susturuyor
Türk Silahlı Kuvvetlerinin elektronik taarruz kabiliyeti, yeni karıştırıcı sistemlerin devreye alınmasıyla güçleniyor.Bu arada terörle olan mücadelede Bitlis'te 24 Temmuz’da etkisiz hale getirilen 4 teröristten 2'sinin, gri kategoride aranan Eyyüp Çeçan ve Mustafa Yaman olduğu belirlendi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.