Saat Yükleniyor...
ANALİZ ..;Gazze'de ateşkes sağlandı,Peki Neden...
Tarih : 2018.07.21  11:17:54
Hamas, Mısır ve uluslararası tarafların arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında ateşkese varıldığını duyurdu.Dün geceki saldırıda 4 Filistinli şehit olmuş,1 Terör Devleti İsrail askeri ölmüştü.

ANALİZ..;İsrail gerek enerji ve güvenlik koridoru,gerekse Kabala'dan aldığı inanç gereğince Gazze,hatta Nil ile Fırat arasındaki kendi ırkından yani Benî İsrâîl, İsrail oğulları dışında kimsenin varlığını kabul etmemektedir.

Kabala öğretisi Benî İsrâîl, İsrail oğulları dışındaki bütün ırkların maymundan geldiğini söyler bu inanış İsrail Devletinin temel siyasi yol haritasıdır.Onlar için kendi ırkı dışında ki bir İnsanla,lütfen af buyurun hayvan arasında fark yoktur.

5Bin yıllık bu mikrop artık kendisini hiç hissetmediği kadar güçlü hissetmektedir.Akdeniz havzasındaki doğalgaz ve petrol rezervlerini ele geçirmek için siyasi bagajlarını atmak zorunda olduğunun farkındadır.

Bu siyasi bagajın en önemlisi"GAZZE"dir.Gazze'yi canlı canlı toprağa gömmek için gerekirse Gazze'den kendisi roket fırlatarak sivil Yahudileri öldürmekten bçyle bir komployu devreye sokmaktan çekinmeyecektir.

Kurduğu Uluslararası silah şirketleri güçlenen ve lejyoner edinen Terör Devleti Akdeniz havzasındaki Enerji rezervleri ile Avrupayı iyice kontrolüne alarak bölgede ve sonrasında Dünya'da tek söz sahibi olmak istemektedir.

Artık bu korkunç eylemleri siyasi zemine oturtacak bir hukui alt yapıyıda"Ulus Devlet" kanun tasarısını Knesset'ten(meclis) geçirdiğini unutmayalım.

Bizede paryaları Oktar ve Gülen'le uğraşmak kalmaktadır.Türkiye ve Müslüman Dünya Gazze'nin düşmesine asla göz yumamaz,Kudüs'ün Terör Devleti İsrail'in başkenti olmasına rıza gösteremez.

Artık somut adımlar atılmalıdır.Kurulma kararı alınan İslam Ordusu derhal Gazze'ye gönderilmelidir.Bu ilk adımdır.Yoksa ölümleri vahşeti renkli tv ekranlarından daha çok seyrederiz.

Alpaslan KARAASLAN

www.Havasspress.com Gn.Yn.Yön.

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDA VERİYORUZ...

Hamas, Mısır ve uluslararası tarafların arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında ateşkese varıldığını duyurdu.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yayımladığı yazılı açıklamada, "Mısır ve uluslararası tarafların arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile işgal arasında ateşkes sağlandı." ifadesini kullandı.

Açıklamada, daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

İsrail, sınırdaki askerlerine ateş açıldığını ileri sürerek dün öğleden sonra Gazze'yi savaş uçakları ve tanklarla vurmuş, saldırılarda 4 Filistinli şehit olmuştu.

İsrail ordusu da bir İsrail askerinin, sınırın Gazze tarafından açılan ateş sonucu öldüğü bilgisini paylaşmıştı.

Ordudan yapılan açıklamada ayrıca dün gün boyu Gazze'ye düzenlenen saldırılarda Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait 15 hedefin vurulduğu kaydedilmişti.

Ordunun "yüksek alarm" seviyesinde olduğu vurgulanan açıklamada, "Hamas, gerilimi tırmandırmayı seçti ve bu eylemlerin sonuçlarına katlanacaktır. İsrail ordusu şu anda (Gazze'de) çeşitli yerlere saldırı düzenliyor." ifadelerine yer verilmişti.
Etiketler: gazze,hamas
Bu haber toplam 624 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ABD'li Ajan Rahip Burunson Serbest Bırakıldı
Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırıldı. Brunson'ın aldığı ceza yattığı hapis cezası sayılıyor.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.