Saat Yükleniyor...
FENERBAHÇE’yi YAZIYORUM…….
Tarih : 2018.07.24  06:34:13
Yeni sezona hazırlanan Fenerbahçe'yi değerlendirmeye çalıştığım yazım.Keyifli okumalar.

FENERBAHÇE’yi YAZIYORUM…….

Bazen söyleyeceğinizi baştan söylemek gerekir ya Fenerbahçe’nin durumu bence şu an bu.

Hollanda ekolünün Türkiye’de başarılı olamadığının olmayacağının o kadar çok örneği var ki, bunun en önemlisi Guus Hiddink,yeni kurtulduğu Dick Advocaat’tır.

Hollanda ekolünün kendisine faydası yoktur. Millî takım düzeyinde ve kulüpler düzeyinde bana başarılı bir tane takımını gösteremezsiniz.

Bazıları Barcelona o ekolü oynuyor ve başarılı diyor. Ne kadar bütçeyle ve kiminle sorusunu soran yok.

Fenerbahçe için şuan sportif direktör bile lüks transfer yapması bile Uefa iznine bağlı bir takıma 3 oyuncu almak için 1 oyuncu parası elin İtalya’nına vermek sadece gösteriştir.

Coco bugün itibari ile geçen sezondan hazır kondisyonu üst seviyede bir takım teslim almıştır,  bu büyük bir avantajdır.

Aykut Kocaman ise bitik bir takımı almış ve Fenerbahçe’li bazı hainlerin kendi sahalarında koca bir sezon boyunca yuhalamasına rağmen takımı şampiyonlar ligine katılma pozisyonuna getirmiştir.

Coco’nun oynattığı  4-6,4-4-2 fakat santrforsuz sistemle Türkiye’de çok başı ağrıyacağı kesindir.

Gençleştirme rotasyonunu da yanlış uygulamaktadır. Bu gençleri Elif Elmas hariç, hep bir arada oynatırsa gençleri kaybeder, bunun yerine fizik gücü yüksek,dirençli,ayağa top yapabilen bir takım oluşturup birer birer monta ederse önümüzde ki sene Fenerbahçe için büyük kazanç olur.

Her zaman söylerim hiçbir şey bilmiyorsan kopya çekmeyi de mi bilmiyorsun Lucescu niye başarılı, niye Alman ve İngiliz ekolü Türkiye’de başarılı oluyor.

Ben Coco’nun başarılı olamayacağını düşünenlerdenim, sebebi ise yazarların yere göğe sığdıramadığı Feyenord karşısındaki Coco’nun oynattığı sistem ve çıkardığı 11’dir.

Santroforsuz ve en önemlisi kompak savunma anlayışı olmayan yumuşak bir yapı Türkiye liginde her maçta 3’ten aşağı yemez.

GELELİM BENFİCA ŞAMPİYONLAR LİGİ ÖN ELEME MAÇINA….

Benfica’nın kurada çıkmasını talihsizlik olarak görenlerden değilim, Fizik gücü yüksek İskandinav ve doğu Avrupa ülkelerinden bir takım çıkmasından sa tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan geçen sene gruplarda sıfır çeken Benfica’yı tercih ederim.

Benfica’ya,bu sistem ve kadroyla hiç şüphesiz elenecektir. Fakat işin ucunda rezil olmakta vardır. Bu kura o rezaleti önlemiştir.

Fenerbahçe önce Coco’yu,Comolli ile birlikte Ali Koç’u da göndermeli, daha sonra takıma 1kaleci, 2 stoper,2 orta saha(çizgi oyununuda oynayabilen),2 santrafor almalıdır.

Çok mu sert oldu. Vallahi  gerçek bu, ister önyargı, ister tespit deyin ben böyle düşünüyorum.

Unutmadan,Aklıma takıldı vaat edilen 150 milyon dolar ne oldi…………..

Alpaslan KARAASLAN

www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönetmeni
Etiketler: fenerbahçe,comolli,coco,koç,benfica
Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Paylaş :
Spor
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ABD'li Ajan Rahip Burunson Serbest Bırakıldı
Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırıldı. Brunson'ın aldığı ceza yattığı hapis cezası sayılıyor.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.