Saat Yükleniyor...
Neden Kayıp Olduğu Anlaşıldı
Tarih : 2018.10.07  22:08:56
Interpol Çin'de gözaltında bulunan Interpol Başkanı Meng'in istifa ettiğini duyurdu.

Kendisinden 1 haftadır haber alınamayan ve Çin Hükumeti yetkililerinin  'yasaları ihlal ettiği' iddiasıyla gözaltında olduğunu açıkladığı Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) Başkanı Meng Hongwei’nin istifa ettiği duyuruldu.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Interpol, Meng Hongewi'nin Interpol Başkanlığından istifa ettiğini ilan etti.

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) Başkanı Meng Hongvey'in yasaları ihlal ettiği şüphesiyle soruşturma altına alındığı açıklanmıştı.

Çin Komünist Partisi Merkezi Disiplin ve Denetleme Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, Çin Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı ve Interpol Başkanı Meng'in yasaları ihlal ettiği şüphesiyle soruşturmaya alındığı bildirildi. Interpol tarafından 5 Ekim'de yapılan açıklamada, Fransa'dan Çin'e eylül sonunda gelen Meng'in kayıp olduğu ve kendisinden haber alınamadığı kaydedilmişti.

Meng, Kasım 2016'da Interpol Başkanı seçilmişti.
Etiketler: interpol,çin,abd
Bu haber toplam 60 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ABD'li Ajan Rahip Burunson Serbest Bırakıldı
Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırıldı. Brunson'ın aldığı ceza yattığı hapis cezası sayılıyor.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.