Saat Yükleniyor...
İsrail 20 Senelik Teknolojiden Korktu
Tarih : 2018.11.02  13:28:16
İsrail ordusunun 17 Eylül'de Rus İl-20 uçağının düşmesinin ardından Suriye'de tek başına askeri operasyon düzenlemediğine dikkat çeken Contra Magazine dergisi, İsrail'in Suriye'de konuşlandırılan S-300 hava savunma sistemlerinden korktuğu yorumunu yaptı.

Avusturya'da yayınlanan Contra Magazin dergisi, İsrail uçaklarının Suriye füze savunma sistemlerinin hedefi haline getirmesi sonucu içindeki 15 kişiyle düşürülen İl-20 uçağı vakası sonrasındaki sürece mercek tuttu.

 

Rusya'nın Suriye'ye S-300 konuşlandırma kararı almasına rağmen İsrail'in birçok kez Suriye'ye saldırıların durmayacağı açıklaması yaptığını anımsatan Contra Magazine, "Ancak İl-20 trajedisinin yaşandığı tarihten beri, operasyon haberlerine geniş biçimde yer veren İsrail basınında bunlarla ilgili herhangi bir haber yer almadı" tespitinde bulundu.

Contra Magazine, "Bununla birlikte, saldırıların devam etme ve basının bunları yazmayı durdurmuş olma ihtimali de göz ardı edilemez" diye de ekledi.

Rusya'nın Lazkiye'deki Hmyemim Üssü yakınlarında düşen uçaktaki 15 Rus askeri hayatını kaybetmişti. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'deki hedeflere saldırı yapan İsrail savaş uçaklarının Rus uçağını 'kalkan' olarak kullandığını ve Suriye'nin 

S-200 hava savunma unsurlarının Rus uçağını düşürmesine neden olduğunu açıklamıştı.

Olayın ardından Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya'nın Suriye'deki askerlerinin güvenliğini artırma önlemleri kapsamında S-300'lerin Suriye'ye tedarik edileceğini duyurmuştu.
Etiketler: israil,s300
Bu haber toplam 130 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANALİZ HABER..;DSG’den Şam’a Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanıma çağrısı
ABD’nin desteklediği ve omurgasını PKK/PYD'nin oluşturduüğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’ı Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanımaya çağırdı ve DAEŞ ile savaşta yeni bir aşamaya geçildiğini duyurdu.Bu açıklamanın ABD Başkanı trump'ın Golan Tepeleri Terör Devleti İsrail'in kontrolüne verilmelidir açıklamasından sonra gelmesi hiç şüphesiz rastlantı değil,Tavistok'un laboratuvar ürünü olan Daeş'in başak amacı bölgedeki demografik yapıyı PKK/PYD lehine değiştirmekti ve bununla birlikte ABD'nin silah ve lojistik desteği ile gerilla hareketinden,düzenli ordu pozisyonuna devşirilyor.Bu hiç şüphesiz Astana sürecini boşa düşürme,Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalama ve İsrail'in hedefi olan Arz-ı Mevuda giden yolda önemli bir parametrenin aşılması demek,bu öz yönetim talebi birinci aşamada Suriye sonrasında büyük hedef olarak Türkiye parçalama amacı gütmektedir.Yapılması gereken açıktır,üçlü mekanizmaya şartlı da olsa Esat yönetimini de dahil etmektir.Aksi bu sürecin daha fazla uzaması demektir.Suriye'de ABD ve PKK/PYD varlığı devam ettikçe Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması mümkün değildir. Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.