Saat Yükleniyor...
ANALİZ...;ABD'den İsrail'e 'Suriye' güvence sözü
Tarih : 2019.01.02  08:20:27
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu ile görüşmesinde ABD'nin Suriye'den çekilme kararının İsrail ile işbirliğini etkilemeyeceğini kaydetti.

KISA ANALİZ..;

ABD Siyasi ve askeri politikalarını Pentagon belirler ve bu kurumun birinci önceliği İsrail'in bölgesel hedeflerine ulaşması ve güvenliğidir.ABD Yönetiminin Suriye ve İslam Coğrafyasında uygulayacağı politiklara İsrail yönetiminden bağımsız değildir.Bu çekilme gibi gösterilen politik tavrın değerlendirmesi ve analizi doğru yapılamamıştır.Bunun birinci sebebi SİYONİZMİN İNANÇ VE POLİTİK STRATEJİK METODOLOJİSİNİN BİLİNMEMESİNDEN İLERİ GELİR.

SİYONİST STRATEJİ GÜCÜNÜ BAZEN BİR YAY GİBİ GERİ ÇEKEREK AMA ASLA EĞİLMEYEREK,DÜŞMANINA KAZANDI PİSİKOLOJİSİ TELKİN EDEREK UYGULAR.

Bu bir tuzaktır,Amaç aslında kendi gücünü toparlama,düşmanı ise her anlamda yormaktır.Konun etimilojik,sosyolojik,polistik,askeri,ekonomik ve bir çok ayağı var.uzun süredir yoğunluktan yazamıyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ki PYD/PKK yem,BÜYÜK BALIK TÜRKİYE......

 

Allah cc. Her şeyi daha iyi bilendir...

www.havasspress.com Gn.Yn.Yön. 

 

Pompeo, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Brezilya'da bir araya geldi.

Pompeo, ABD'nin Suriye'den planlı olarak çekilme kararının İsrail ile olan işbirliğini etkilemeyeceğini bu karardan İsrail yönetimininde bilgisi olduğunu ifade etti.

Pompeo, Netanyahu ile görüşmesinde, "Başkan Trump'ın Suriye konusunda verdiği karar, ABD'nin İsrail ile olan işbirliğini hiçbir şekilde değiştirmiyor" dedi.

Pompeo, kararın IŞİD'le mücadele ve İsrail'in güvenliği konusundaki ABD ile İsrail işbirliğini etkilemeyeceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığını çekme kararı almıştı.
Etiketler: abd,israil,pomseo,suriye
Bu haber toplam 352 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Soylu: Lütfen her anne-baba bu uygulamayı telefonuna indirsin
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu meselesinin boş bırakmaya gelmeyeceğini belirterek bu konuda herkesin 'panik hali'nde olması gerektiğini bildirdi. Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için 'UYUMA' isimli bir aplikasyon yaptık. Lütfen her anne-baba bunu mutlaka telefonlarına indirsin" dedi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.