Saat Yükleniyor...
ANALİZ...;ABD'den İsrail'e 'Suriye' güvence sözü
Tarih : 2019.01.02  08:20:27
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu ile görüşmesinde ABD'nin Suriye'den çekilme kararının İsrail ile işbirliğini etkilemeyeceğini kaydetti.

KISA ANALİZ..;

ABD Siyasi ve askeri politikalarını Pentagon belirler ve bu kurumun birinci önceliği İsrail'in bölgesel hedeflerine ulaşması ve güvenliğidir.ABD Yönetiminin Suriye ve İslam Coğrafyasında uygulayacağı politiklara İsrail yönetiminden bağımsız değildir.Bu çekilme gibi gösterilen politik tavrın değerlendirmesi ve analizi doğru yapılamamıştır.Bunun birinci sebebi SİYONİZMİN İNANÇ VE POLİTİK STRATEJİK METODOLOJİSİNİN BİLİNMEMESİNDEN İLERİ GELİR.

SİYONİST STRATEJİ GÜCÜNÜ BAZEN BİR YAY GİBİ GERİ ÇEKEREK AMA ASLA EĞİLMEYEREK,DÜŞMANINA KAZANDI PİSİKOLOJİSİ TELKİN EDEREK UYGULAR.

Bu bir tuzaktır,Amaç aslında kendi gücünü toparlama,düşmanı ise her anlamda yormaktır.Konun etimilojik,sosyolojik,polistik,askeri,ekonomik ve bir çok ayağı var.uzun süredir yoğunluktan yazamıyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ki PYD/PKK yem,BÜYÜK BALIK TÜRKİYE......

 

Allah cc. Her şeyi daha iyi bilendir...

www.havasspress.com Gn.Yn.Yön. 

 

Pompeo, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Brezilya'da bir araya geldi.

Pompeo, ABD'nin Suriye'den planlı olarak çekilme kararının İsrail ile olan işbirliğini etkilemeyeceğini bu karardan İsrail yönetimininde bilgisi olduğunu ifade etti.

Pompeo, Netanyahu ile görüşmesinde, "Başkan Trump'ın Suriye konusunda verdiği karar, ABD'nin İsrail ile olan işbirliğini hiçbir şekilde değiştirmiyor" dedi.

Pompeo, kararın IŞİD'le mücadele ve İsrail'in güvenliği konusundaki ABD ile İsrail işbirliğini etkilemeyeceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığını çekme kararı almıştı.
Etiketler: abd,israil,pomseo,suriye
Bu haber toplam 414 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANALİZ HABER..;DSG’den Şam’a Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanıma çağrısı
ABD’nin desteklediği ve omurgasını PKK/PYD'nin oluşturduüğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’ı Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanımaya çağırdı ve DAEŞ ile savaşta yeni bir aşamaya geçildiğini duyurdu.Bu açıklamanın ABD Başkanı trump'ın Golan Tepeleri Terör Devleti İsrail'in kontrolüne verilmelidir açıklamasından sonra gelmesi hiç şüphesiz rastlantı değil,Tavistok'un laboratuvar ürünü olan Daeş'in başak amacı bölgedeki demografik yapıyı PKK/PYD lehine değiştirmekti ve bununla birlikte ABD'nin silah ve lojistik desteği ile gerilla hareketinden,düzenli ordu pozisyonuna devşirilyor.Bu hiç şüphesiz Astana sürecini boşa düşürme,Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalama ve İsrail'in hedefi olan Arz-ı Mevuda giden yolda önemli bir parametrenin aşılması demek,bu öz yönetim talebi birinci aşamada Suriye sonrasında büyük hedef olarak Türkiye parçalama amacı gütmektedir.Yapılması gereken açıktır,üçlü mekanizmaya şartlı da olsa Esat yönetimini de dahil etmektir.Aksi bu sürecin daha fazla uzaması demektir.Suriye'de ABD ve PKK/PYD varlığı devam ettikçe Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması mümkün değildir. Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.