Saat Yükleniyor...
Irak'tan İsrail'e Gizli Ziyaret Muamması
Tarih : 2019.01.12  22:00:04
Irak’tan üç heyetin son bir yılda İsrail’e 
ayrı ayrı ziyaret gerçekleştirdiği,bu ziyaretlerde İsrail'in bölgesel hedefleri konulu seminerlerde bilgilendirildikleri,Tel Aviv'in hazırladığı yol haritasına uygun pozisyon almaları için koordinasyon toplantıları yapıldığı gelen haberler arasında yer alıyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda Irak’tan gelen üç ayrı heyetin ülkeyi ziyaret ettiği öne sürüldü. Iraklı heyetlerin Sünni ve Şii Müslümanlardan oluştuğuna işaret edilerek, Irak’ta etkin role sahip oldukları belirtildi. Heyetlerin, Yad Vaşem Soykırım Müzesini ziyaret ettiği, İsrailli yetkililer ve akademisyenlerle bir araya geldikleri kaydedildi.

İsrail Dışişleri Bakanlığının bu girişimlere destek verdiği vurgulandı.

Irak ile İsrail arasında herhangi bir diplomatik ilişki bulunmazken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha önce birçok kez Irak’ın da İran ve Suriye ile İsrail’in Ortadoğu’daki düşmanları listesinde olduğunu dile getirmişti.
Etiketler: ırak,sünni,şii,abd,israil
Bu haber toplam 37 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Soylu: Lütfen her anne-baba bu uygulamayı telefonuna indirsin
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu meselesinin boş bırakmaya gelmeyeceğini belirterek bu konuda herkesin 'panik hali'nde olması gerektiğini bildirdi. Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için 'UYUMA' isimli bir aplikasyon yaptık. Lütfen her anne-baba bunu mutlaka telefonlarına indirsin" dedi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.