Saat Yükleniyor...
Gal Gadot’dan İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Anlamlı Cevap
Tarih : 2019.03.12  14:35:39
Wonder Woman'ı canlandıran İsrailli aktris Gal Gadot, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “İsrail sadece ve sadece Yahudi halkının ulus devletidir” sözlerine tepki göstererek “Komşunu kendin gibi sev” mesajı yayımladı.

Wonder Woman'ı canlandıran İsrailli aktris Gal Gadot, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “İsrail sadece ve sadece Yahudi halkının ulus devletidir” sözlerine tepki göstererek “Komşunu kendin gibi sev” mesajı yayımladı.

  • Wonder Woman filminin başrol oyuncusu Gal Gadot, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya tepki göstermesiyle gündemde.

  • Gadot’nun da arkadaşı olan İsrailli oyuncu Rotem Sala’nın nüfusun yüzde 20’sini oluşturan İsrailli Araplar’ın haklarını savunması üzerine Netanyahu, Instagram’da, “İsrail tüm vatandaşları için bir devlet değildir. Geçirdiğimiz ulus devlet yasasına göre İsrail, Yahudi halkının ulus devletidir ve sadece onlara aittir’’ mesajını paylaşmıştı.

  • Gal Gadot, Netanyahu’nun “Bu ülke sadece Yahudilerin anavatanıdır” sözlerine Instagram hesabından tepki göstererek Rotem Sala’ya destek verdi.

  • Gadot, “Bu sağcı-solcu, Arap ya da Yahudi, laik ya da dindar olma meselesi değil. Diyalog, barış için diyalog, birbirimize hoşgörü meselesi. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için umudu yeşertmek ve aydınlatmak bizim sorumluluğumuz. Kızkardeşim Rotem, sen hepimiz için esin kaynağısın’’ mesajını paylaştı.

  • Ayrıca, “Komşunu kendin gibi sev” yazarak Tevrat’ın 10 emrine de atıf yapan Gadot’nun Instagram’da 28,3 milyon takipçisi varken, Netayahu’nun Instagram’da 556 bin takipçisi bulunuyor.

  • İsrail'de 2018’in Temmuz ayında kabul etiği ulus devlet yasasında, "Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudiler’e aittir, İsrail bir Yahudi devletidir, İsrail dünyadaki tüm Yahudiler’in tarihi anavatanıdır’’ ifadeleri yer aldı ve daha önce resmi dil olan Arapça özel statülü dil seviyesine düşürüldü. Yasaya göre ülkenin tek resmi dili ise İbranice.

  • Aktör Rotem Sala, televizyon programında, “Hangi cehennemde bu hükümetten biri İsrail'in tüm vatandaşları için bir devlet olduğunu, herkesin eşit doğduğunu ve Arapların da insan olduğunu ilan edecek?" sözlerini sarf etmiş, ardından Netanyahu, “İsrail sadece Yahudi halkının ulus devletidir" mesajıyla yanıt vermişti. Bunun üzerine Sela'ya şiddet içerikli mesajlar ve tehditler yağdı.

‘Wonder Woman’ ile ilgili görsel sonucu
Etiketler: Gal Gadot,Netanyahu,yahudi,terör
Bu haber toplam 37 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANALİZ HABER..;DSG’den Şam’a Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanıma çağrısı
ABD’nin desteklediği ve omurgasını PKK/PYD'nin oluşturduüğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’ı Suriye’nin kuzeydoğusundaki öz yönetim organlarını tanımaya çağırdı ve DAEŞ ile savaşta yeni bir aşamaya geçildiğini duyurdu.Bu açıklamanın ABD Başkanı trump'ın Golan Tepeleri Terör Devleti İsrail'in kontrolüne verilmelidir açıklamasından sonra gelmesi hiç şüphesiz rastlantı değil,Tavistok'un laboratuvar ürünü olan Daeş'in başak amacı bölgedeki demografik yapıyı PKK/PYD lehine değiştirmekti ve bununla birlikte ABD'nin silah ve lojistik desteği ile gerilla hareketinden,düzenli ordu pozisyonuna devşirilyor.Bu hiç şüphesiz Astana sürecini boşa düşürme,Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalama ve İsrail'in hedefi olan Arz-ı Mevuda giden yolda önemli bir parametrenin aşılması demek,bu öz yönetim talebi birinci aşamada Suriye sonrasında büyük hedef olarak Türkiye parçalama amacı gütmektedir.Yapılması gereken açıktır,üçlü mekanizmaya şartlı da olsa Esat yönetimini de dahil etmektir.Aksi bu sürecin daha fazla uzaması demektir.Suriye'de ABD ve PKK/PYD varlığı devam ettikçe Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması mümkün değildir. Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.