Saat Yükleniyor...
Sen Oy Sayarken,Nato,YPG/PKK'ya 100 Tır....
Tarih : 2019.04.10  09:16:56
NATO, şimdi de ilk kez Fırat Nehri’nin doğusundaki YPG terör örgütünün işgali altında bulunan bölgelere girdi.Bu gelişme aslında Irak Kuzeyindeki yapılanmanın bir benzeri gibi görülüyor.

Türkiye 10 gündür oy sayma işlemi ile uğraşırken Suriye sınırımızda yeni bir devletin kurulması için gün sayılıyor. Suriye’de başlayan iç kargaşa sonrası IŞİD bahanesi ile ülkeye giren ve ateşi körükleyen Türkiye’nin de üyesi olduğu NATO, şimdi de ilk kez Fırat Nehri’nin doğusundaki YPG terör örgütünün işgali altında bulunan bölgelere girdi. Türkiye ve Rusya arasında bölge güvenliğinin konuşulduğu bu günlerde Uluslararası Koalisyon tarafından içinde NATO’ya ait zırhlı araçlar, lojistik ve askeri takviye taşıyan 100 TIR Fırat Nehri’nin doğusuna geçti. 100 TIR’lık konvoyun yaklaşık 60’ı zırhlı araç, Hummer, askeri ve lojistik taşırken, yakıt dolu 10 tanker de konvoya eşlik etti. Bir bölümünün terör unsurlarına teslim edildiği konvoy daha sonra Kobani’ye kaydırılarak zırhlı araçlar kentte bulunan havalimanı etrafında konuşlandırıldı.

ÖNCE ARAÇLAR GİTTİ, SONRA ASKERLER GELECEK

Gazetemizin kaynaklarından aldığı bilgilere göre bölgeye lojistik sevkiyatının yanı sıra yakında bölgeye NATO askeri personelinin de gönderilebileceğinin hazırlıklarının yapıldığı belirtildi. Böylece terör örgütünün Türkiye’nin olası operasyonlarına karşı korunması için elinden gelen her şeyi yapan ABD’nin yanı sıra örgüt NATO’nun korunma şemsiyesi altına alınacak.

AKILLARA BİRİNCİ KÖRFEZ SAVAŞI GELDİ

ABD tarafından hazırlanan ve Türkiye’ye kabul ettirmeye çalıştırdığı güvenli bölge planının detayları da yapılan bu sevkiyatın altında yatan nedenlere ışık tutuyor. Akıllara Birinci Körfez Savaşı sonrası Kuzey Irak’ta yaşanan durumu getiren bu detaylardan en dikkat çekenleri kurulacak olan bölgeye ‘istikrarlı bölge’ denmesi ve buranın uçuşa yasak bölge ilan edilmesi oldu.

SURİYE’NİN KUZEYİNE NATO ŞEMSİYE

Çünkü NATO veya BM, kargaşa yaşanan ülkelere girerken ‘istikrarlı bölge’ kurma misyonunu kullanıyor. Ancak istikrar sadece sözde kalırken, girilen ülkeler ya parçalanıyor ya da parçalanmanın eşiğine geliyor. Ayrıca bu kurulan sözde istikrarlı bölgelerin en büyük ortak özellikleri sınır hattında kuruluyor olmasının dışında bu bölgelerin uçuşa yasak alanlar olarak ilan edilmesi. Tüm bu tarihsel örnekler Suriye’nin kuzeyinde ileride yaşanabilecek durum ile ilgili ipuçları veriyor.
Etiketler: ypg,pyd,pkk,nato
Bu haber toplam 115 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Erkan Mumcu"Abdullah Gül Majestelerinin Adamı"
AKP iktidarında MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu yıllar sonra dikkat çeken Abdullah Gül açıklamasında bulunarak plan içerisinde Bülent Arınç'ın da olduğunu ileri sürdü.İlaveten Abdullah Gül'ün majestelerinin adamı olduğunu ifade etti.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.