Saat Yükleniyor...
Siyonizmin Yeni Oyuncağı"ARAP NATOSU"
Tarih : 2019.04.10  09:52:00
Terör Devleti İsrail'in bölgedeki güvenliğini sağlamak,Müslüman ve Anti Emperyalist ülkeleri bir arada hareket etme olanağını ortadan kaldırmak,en önemlisi TERÖR DEVLETİ iSRAİL'in asker açığını kapatmak için oluşturulan bir proje bu ve artık ete kemiğe bürünüyor.Buna karşı ise henüz bir siyasi akıl geliştirilebilmiş değil.

Suudi Arabistan, başkent Riyad'da "Stratejik Ortadoğu Paktı" hazırlık çalışmalarına başlangıç olarak ABD ve Arap ülkeleri arasında düzenlenen toplantıya ev sahipliği yaptığını açıkladı.

Suudi Arabistan, "Arap NATO'su" olarak adlandırılan "Stratejik Ortadoğu Paktı" kurulması çalışmalarına başladı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansının (SPA) haberine göre, Suudi Arabistan, başkent Riyad'da "Stratejik Ortadoğu Paktı" hazırlık çalışmalarına başlangıç olarak ABD ve Arap ülkeleri arasında düzenlenen toplantıya ev sahipliği yaptığını açıkladı.

Pazartesi günü Riyad'da düzenlenen toplantıya; ABD, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Kuveyt, Umman Sultanlığı, Ürdün ve Katar'dan üst düzey katılımlar oldu. Katılımcıların isim ve düzeylerine ilişkin ise bilgi verilmedi.

Toplantının "bölgede ve dünyada istikrar ve güvenliğin güçlendirilmesini hedefleyen bir paktın kurulması yönünde atılan bir adım" olduğu değerlendirilmesi yapıldı.

Arap dünyasında "Arap NATO'su" olarak bilinen söz konusu stratejik birliğin, Ağustos 2017'de Riyad'da gerçekleştirilen Arap-ABD zirvesinin sonuçlarından biri olduğu ifade edildi.
Etiketler: israil,abd,nato,arap
Bu haber toplam 56 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
İslam Alemi"BERAT GECESİNİ İDRAK EDİYOR"
(İnne-ddîne ‘inda(A)llâhi-l-islâm) Allah Katında Din İslamdır..Ayeti Mucibince Yaşamayı,Yaşatmayı ve Şuur'u İslam-ı Allah Bu Mübarek Berat Gecesi Hürmetine Nasip Etsin. Dua'mız Kabul,Hayatınız Bereketli Olsun..Değerli Okurlarım,Takipçilerim ve İnanan Kardeşlerim.Amin Alpaslan KARAASLAN www.Havasspress.com. Gn.Yn.Yönt.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.