Saat Yükleniyor...
Pompeo: ‘Venezuela’da Askeri Operasyon Mümkün’
Tarih : 2019.05.01  23:14:38
Açıklama aslında pervasızlığın,hukuk tanımazlığın kibrin ve emperyalist tavrın en üst seviyesi,amaçlanan açık Venezuela'nın yer altı kaynaklarını ABD'nin yani 12 tane siyonist şirketin emrine vereceksin,yoksa zorla alırım.Bu tavra karşı verilen Uluslararası destekte bu tavır kadar ürkütücü,bu tavra sonuna kadar karşı gelmek,direnen Venezuela halkına ve Devlet Başkanı Maduro'ya destek vermek İnsani bir görev olduğunu düşünüyorum.

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "gerekli görüldüğü takdirde" ABD'nin Venezuela’da askeri operasyon seçeneğini devreye sokmaya hazır olduğunu söyledi. Bununla birlikte Pompeo, bu ülkede iktidarın barışçıl şekilde devrini tercih ettiklerini belirtti.

Fox Business kanalına konuşan Pompeo, "Askeri eylem mümkün. Eğer gereken buysa, ABD'nin de yapacağı bu olur. Şiddeti önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. İlgili tüm taraflara bu türden eylemlere karışmamaları çağrısında bulunduk. Orada hükümetin barışçıl şekilde devrini tercih ederiz" diye konuştu.

Bu arada Başkan Donald Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı John Bolton, Pompeo’nun günün sonraki saatlerinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la Venezuela’yı görüşeceğini açıkladı.

Pompeo, Maduro’nun Salı günkü olaylar sırasında Küba’ya gitmek için uçağa binmeye hazırlandığını öne sürmüş, Maduro'ysa bunu yalanlamıştı.
Etiketler: abd,maduro
Bu haber toplam 313 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
'Türk S-400'leri F-35'i test etti'
Türkiye'nin Mürted Hava Üssü'nde konuşlandırdığı S-400'lerin, ABD'nin görünmezlik özelliğine sahip F-22 Raptor ve F-35 uçaklarını bir geçiş sırasında izlediği iddia edildi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.