Saat Yükleniyor...
Salgının başladığı Çin’de yasaklara rağmen vahşi hayvan tüketimi sürüyor
Tarih : 2020.05.05  18:46:22
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs (Covid-19) salgının başladığı Çin'in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayısta yasaklanmasına rağmen, ülkenin Guangzhou şehrinde yer alan Xihua Farmer’s Market adlı ıslak bir pazarda kurbağa ve kaplumbağa satılmaya devam ediyor.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs (Covid-19) salgının başladığı Çin'in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs'ta yasaklandı. Ülkenin bazı kentlerinde kurbağa ve kaplumbağa satılmaya devam ediyor. Vuhan şehrinde vahşi hayvan satan bir markette başladığı belirtilen koronavirüs nedeniyle hükümetin açıkladığı yasaklara rağmen ülkenin Guangzhou şehrinde yer alan Xihua Farmer’s Market adlı ıslak pazarda kurbağa ve kaplumbağa satılmaya devam ediliyor.

 Salgının başladığı Çin’de yasaklara rağmen vahşi hayvan tüketimi sürüyor

 

VAHŞİ HAYVANLARI TÜKETMEYE DEVAM EDİYORLAR

 

 

Pazarda canlı karideslerin de açık bir şekilde satıldığı görüntülenirken, satıcıların müşteri taleplerine göre canlı akrep satmaya da istekli oldukları ifade edildi. Çin hükümeti; kaplumbağa, kurbağa, yılan ve akrep gibi çoğu hayvanın satışını Şubat’ın sonlarından itibaren yasaklamıştı ancak hükümetin satılabilecek “vahşi hayvanlar” listesini revize ettiği belirtildi. Tam listenin en erken Mayıs ortasına kadar kesinleşmesi beklenirken o zamana kadar vahşi hayvanların satılmaya devam edilebileceği tahmin ediliyor.

 

1 MAYIS'TA YASAKLANMIŞTI

 

 

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs (Covid-19) salgının başladığı Çin'in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayısta yasaklandı. Alınan yasak kararının ardından kentin kedi ve köpek eti tüketiminin yasak olan Çindeki ilk kent olmuştu.

Salgının başladığı Çin’de yasaklara rağmen vahşi hayvan tüketimi sürüyor
Etiketler: çin,salgın,kovid19,vahşi hayvan
Bu haber toplam 99 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ABD’de 25 kilometrelik corona virüs testi kuyruğu
ABD'de araç içinde corona virüs testi yaptırmak isteyenler 25 kilometre kuyruk oluşturdu. 8 saat araç içinde bekleyen ABD'liler sonuçları 10 gün sonra öğreniyor.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.