Saat Yükleniyor...
AB Yüksek Temsilcisi Borrell"İmparatorluklar Geri Dönüyor"
Tarih : 2020.09.15  21:43:50
Oruç Reis'in Antalya limanına dönmesini değerlendiren AB Yüksek Temsilcisi Borrell, "Bu bize diyalog için daha fazla adım atılabileceğine yönelik umut vadediyor" dedi. Borrel ayrıca, "Eski imparatorlukların geri gelmeye başladığını söyleyerek, "Bunlardan üçü Türkiye, Rusya ve Çin" dedi.

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Doğu Akdeniz ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu dış ilişkiler konularındaki Genel Kurul toplantısında milletvekillerine hitaben konuşan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, eski imparatorlukların geri gelmeye başladığını belirterek, "Bunlardan üçü Rusya, Çin ve Türkiye. Bunlar küresel ve bölgesel yaklaşımlarla gelen eskinin büyük imparatorlukları. Bu durum bizim için yeni bir ortam sunuyor." diye konuştu.

Borrell, Oruç Reis gemisinin Antalya limanına gitmesini "doğru yönde atılmış bir adım" olarak değerlendirerek, "Bu da bize diyalog için daha fazla adım atılabileceğine yönelik umut vadediyor. Bunu askeri yöntemlerle değil, diyalog ve müzakere ile çözeceğiz." dedi.

 

AB'nin 21 Eylül'deki Dış İlişkiler Konseyi toplantısında ve 24 Eylül'deki AB Konseyi toplantısında Doğu Akdeniz konusunun ele alınacağını hatırlatan Borrell, Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimi ile dayanışma içinde olduğunu, bu toplantılarda Türkiye ile ilerleme olmaması halinde birçok seçeneğin masada olacağını söyledi.

Bu haberden sonra aşağıda linkini geçtiğimiz analiz yazımızı okumanız tavsiye edilir..

 

KAPİTALİZM,KENDİNİ YİYEREK HAYATTA KALAN CANAVAR

http://www.havasspress.com/yazarlar/alpaslan-karaaslan/75-kapitalizmkendini-yiyerek-hayatta-kalan-canavar.html#.X2ELHmgzbIU
Etiketler: ab,imparator
Bu haber toplam 127 defa okunmuştur
Paylaş :
Dünya
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Joe Biden yemin ederek ABD'nin 46. başkanı oldu
ABD'de 3 Kasım seçimlerini kazanan Joe Biden, ABD Kongresindeki törende yemin ederek ülkenin 46. başkanı oldu.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.