Saat Yükleniyor...
KISA ANALİZ..;Erdoğan,Macron ile telefonda görüştü.
Tarih : 2020.09.22  23:38:01
Kısa analiz içerikli haberimizi istifadenize sunuyoruz, keyifli okumalar.

KISA ANALİZ.................................;

Dünya Tarihi savaşlara zemin hazırlayan anlaşmalarla doludur. Türkiye Cumhuriyeti Diplomasiyi öncelerken kaos zemini üzerinden savaş isteyen baronların planlarını engellemeye veya geciktirmeye çalışıyor. Biz Akdeniz’de hiç bir hakkı olmayan Fransa ile Akdeniz sorununu konuşmamız onu muhatap almamız onun taraf olmasına sebep olacaktır. Küresel oyuncularında istediği budur. Bu süreç siyam ikizi yaratır. Bunun adı YUNANİSTAN ve Fransa’dır. Sıcak çatışıma doğduğunda artık bu iki ülke ile savaşmak zorunda kalacağınız gerçeği ortadadır.

Macron’u o masaya oturtan “Rothschild ailesi” ailesinin amacı da budur.Türkiye Devleti aracısız Yunanistan ile görüşmeli ve “YUGOSLAVYA ÖRNEĞİNİ” açık bir dille kendilerine anlatmalıdır.

Yoksa önümüzdeki 5 yıl içerisinde Yunanistan diye bir devlet tarih sahnesinde olması muhtemel değildir.

Daha uzun bir şekilde detaylı olarak yazacağım ,önceki yaptığım yayınlamadığım analizimi de birleştirip kompak bir makale olacak İnşAllah…

Allah cc. Her Şeyi Daha iyi Bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

Havasspress Gn.Yn.Yön.t

22.05.2020

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron görüşmesinde, Türkiye-Fransa ve Türkiye-AB ilişkileri ile Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan gelen talep üzerine gerçekleşen görüşmede, Türkiye-Fransa ve Türkiye-AB ilişkileri ile Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Doğu Akdeniz'deki gerginliğin sebebinin Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin bölgedeki meşru haklarının yok sayılması olduğuna işaret ederek, Fransa'nın Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin gerginliği tırmandıran maksimalist iddia ve adımlarını desteklemesine anlam veremediğini belirtti.

Türkiye'nin kimsenin hakkında gözü olmadığını ancak kendi haklarını da kimseye yedirmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, her zaman olduğu gibi bugün de sorunların çözümü için diyalog ve iş birliğini savunduklarını ifade etti.

"Tansiyonu düşürmek için diplomasi fırsatları değerlendirilmeli"

Tansiyonu düşürmek için diplomasi fırsatlarının değerlendirilmesi ve sürdürülebilir müzakere süreçlerinin hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, tüm sorunları masada konuşmak ve çözmek istediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte Fransa'dan da sağduyulu ve yapıcı bir tutum beklediklerini, Türkiye-Fransa arasında istişare ve iletişim mekanizmasının sürekli olarak işletilmesinde fayda gördüğünü kaydetti.

Erdoğan, AB Liderler Zirvesi'nden Türkiye'ye ilişkin yapıcı diyalog ve iş birliğini teşvik eden bir yaklaşımın çıkmasının da bölgesel meselelerin çözüm imkanları açısından önemli olduğunu vurguladı.
Etiketler: erdoğan,fransa,ab,akdeniz
Bu haber toplam 269 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Çakıcı, Ağar, Eken ve Alan Bodrum'da bir araya geldi
Emekli Korgeneral Engin Alan, Emekli Albay Korkut Eken, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Alaattin Çakıcı Bodrum'da bir araya geldi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.