Saat Yükleniyor...
Neoconlardan Biden´a Nükleer Anlaşmaya Geri Dön Çağrısı
Tarih : 2020.12.25  14:19:10
ABD Temsilciler Meclisi üyesi 150 Demokrat, İran nükleer anlaşmasına yeniden girmek için Biden´ı destekleyen mektup imzaladı.

Beyaz Saray'a gelmesine günler kalan,Joe Biden’ın İran nükleer anlaşmasına herhangi bir yeni koşul olmaksızın yeniden katılınmasını destekleyen mektup meclisten 150 imza topladı. Mektupta yazılanlar, İsrail lobi grubu AIPAC'ın ve İsrail Başbakanı Netanyahu'nun düşünceleriyle çelişiyor. AIPAC ve Netanyahu, anlaşmaya yeniden katılmadan önce Biden'ın anlaşmanın bileşenlerini yeniden müzakere etmesini istiyor.

Çarşamba günü Biden'a gönderilen mektupta, "İran'ın nükleer anlaşmaya geri dönmesi çağrınızı şiddetle destekliyoruz ve ABD'nin anlaşmaya yeniden katılmasını istiyoruz’’ yazıyor.

Biden yaptığı açıklamada, İran’ın uranyum zenginleştirmesindeki kısıtlamaların ortadan kalktığı tarihler de dahil olmak üzere ABD geri döndüğünde anlaşmanın bazı bileşenlerini yeniden müzakere etmek istediğini belirtti.

 Çeviri Haber..
Etiketler: biden,iran
Bu haber toplam 105 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Hadis, tefsir ve fıkıh alimi M. Emin Saraç son yolculuğuna uğurlandı
Tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden M. Emin Saraç, son yolculuğuna uğurlandı.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.