Saat Yükleniyor...
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Chatham House'un misafiri!
Tarih : 2021.01.30  21:47:57
Türkiye karşıtı raporlarıyla bilinen İngiliz Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Chatham House, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan’ın katılacağı “Türkiye'nin Dış Politikası: İYİ Parti'nin Perspektifi” başlıklı bir konferans düzenledi.

Chatham House, Türkiye’nin ikinci büyük muhalefet partisi olarak dikkat çektiği İYİ Parti’nin, popülaritesine işaret ederek Türkiye’nin dış politikasına yönelik İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan’ı konuk etti.

Erozan, Türkiye’nin ABD, Rusya, İran ve Arap dünyasıyla olan ilişkilerini değerlendirdi.

İMAMOĞLU DA ZİYARET ETMİŞTİ

Sevr Antlaşmasının mimarı olarak nitelenen Chatham House’a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 2019 yılında göreve gelir gelmez ayağının tozuyla ziyarette bulunmuştu.

ABDULLAH GÜL'E ÖDÜL VERİLMİŞTİ

RAND raporunda da belirtilen “ABD ve Batı yanlısı muhalefet” şekillendirme misyonunu bağlamında emperyalist sermaye odaklarıyla iyi ilişki içerisinde bulunan politikacıların uğrak merkezi haline gelen Chatham House, 2010 yılında Abdullah Gül’e de "Yılın Devlet Adamı" ödülünü kraliçenin ellerinden almıştı.

Ödülün Abdullah Gül'e veriliş gerekçesi olarak da "Ortadoğu barış süreci" denilen ama özünde ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ne hizmet eden süreçteki özverisi olarak belirtilmişti.

UTKU REYHAN: ACAYİP MİLLİYETÇİ BİR PARTİ

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan’ın Chatham House’a misafir olmasına ilişkin Ulusal Strateji Merkezi (USMER) Başkanı Utku Reyhan, “İyi Parti GB Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan önce HDPKK ve CHP ile ortak anayasa masasına oturdu şimdi de Sevr'in mimarı Chatham House'a misafir oldu. "Türkiye Batıdan kopuyor" diye ağladı muhtemelen. İyi Parti işte böyle acayip "milliyetçi" bir parti!” sözleriyle tepki gösterdi.
Etiketler: İYİ PARTİ
Bu haber toplam 114 defa okunmuştur
Paylaş :
GÜNDEM
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Yerli koronavirüs aşısında Faz-2 çalışması tamamlandı
Türkiye'de insan denemelerine ilk geçilen Covid-19 aşı adayının geliştirildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ), 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.