Saat Yükleniyor...
YAZARLAR
Trump Başkan Olduğunda Yaptığım Analiz Yazım

ABD Seçimleri ve Trump………

ABD seçim sonuçları bir çoğumuzu yanılttığı gibi beni de yanılttı.Trump’ın seçilmesi sürpriz gibi görülse de ABD’nin mecburiyet köklerine inildiğinde siyaseten bir zorunluluk olduğu görülebilir.

Trump temsiliyet olarak siyaset kökeninden gelmeyen,70 yaşında,Yahudi bir hanımla evli zengin bir iş adamı bu bile aslında seçilmemesi için bir etkenken o kürsüden hiç çekinmeden göçmenler, uluslar arası politik ve ABD’nin iç siyasetine direk etki edecek marjinal sayılabilen ifadeleri hiç çekinmeden söyledi. Bu dahi onun Başkan seçilmesini engellemedi hatta konjonktür gereği ona artı puan da kazandırdı.

Şu kabul edilmeli ki önemli bir paradigmayı yerle bir etti ve bunun yaygınlaşacağından “Yeni Dünya Düzeni” dedikleri o felaketin, yani ulus devletlerin Uluslar arası şirketler tarafından kontrol ve yönetimini ele geçirmesinin küçük ama bir büyük adımı olarak görüyorum.

Trump gibi birine itiraz etmeyen “DÜNYA” hatta şirinleştirmeye çalışan “Rockefeller”ın ikinci parlak nesline evet demekte zorlanmayacaktır.

Trump’ın  zaferi medyada geçmiş söylevleri unutturularak, magazinleştirilerek hatta zengin bir işadamı olmasını avantajları siyaseten faydalıymış gibi gösterilerek algı yönetimi ile toplum mühendisliği yapılmaya çalışıldı, çalışılıyor.

ABD siyasi geleneği olan Politikaları Pentagon tarafından belirlenen bir ülkedir. Başkanın Politik etkisi Maksimum %5-10 civarındadır.

Fakat Başkan seçilen kişinin imajı ABD Politikasının nasıl şekilleneceğini gösterir çünkü seçimden önce zaten seçim yapılmıştır.

“Hillary Clinton” Necoların adayıdır. Kazanması halinde ABD’nin Atlantik ötesindeki ekonomik ve askeri gücünü Tel Aviv’in onayladığı ve Devletleştirilecek mikro yapılarla paylaşarak bölgesel güçler yaratıp, tamamen İsrail’in Siyasi hegemonyası altına girmesidir ki, bu ABD’nin sonu demektir.

Trump Seçimleri kazanmamıştır. FBI “Hillary Clinton’a ait yazışmaları yayınlayarak,Trump’a seçimleri kazandırtmıştır. Geçen dönem bir yerel mahkeme Başkanı belirlerken bu dönem Başkanı FBI belirlemiştir.Yani”ABD’de Ulusalcı Yahudi Lobi” kazanmıştır. Aralarında tek fark vardır. Ulusalcılar ABD’nin himayesinde Büyük İsrail Devleti istemektedirler.

Bu dönem hiç şüphe yoktur ki, ABD’nin Ekonomik ve Siyasal olarak içeride kendini toplama yoluna gideceği bu bağlamda reformları gerekirse dayatacağı bir dönem yaşayacağız. Uluslar arası ekonomik menfaatleri üzerinden politik, siyasi çatışmaların yaşanması muhtemel bir döneme şahit olacağımızı tahmin etmek hiçte zor değildir.

ABD’nin İslam Coğrafyasındaki Tel Aviv eksenli politikalarının hangi seviyede olacağını Trump’ın yapacağı görevlendirilmeler sonunda göreceğiz.ABD daha steril alana mı çekilecek yoksa beslediği Uluslararası silah şirketleri ve uzantıları ile direk sıcak alanın içinde mi olmayı tercih edecek göreceğiz.

Alman asıllı Trump’ın içinden Hitler mi yoksa George Washington’mı çıkacak göreceğiz.

Türkiye politik tavrını bireye göre değil,siyasi gerçekçiliğe göre belirlemelidir. ABD’nin bu bölgede ki siyasi ve askeri varlığı jeopolitik-ekonomik-siyasal ve İsrail’in güvenliği içindir.

Türkiye Anadolu’ya sıkıştırılma ihanetidir,PKK’nin,Daeş’in adı şayet Türkiye İslam coğrafyasında söz sahibi olamazsa bölgede yalnızlaşır,yanlızlaştırılır.Mesele hürriyet ve hüviyettir. Nüfus alanları sadece silahla belirlenmez.Bir Orotoryo seyrediyoruz ve Oratoryonun yakın hedefi Sudi Arabistan olarak görülüyor. Türkiye Katar’dan sonra Suudi’de da askeri güç bulundurmalı ve ekonomik-siyasal anlaşmalarla bu ülkeyi korumalıdır.

Zira ABD’nin ve İsrail’in yeni çatışma alanlarına ihtiyacı olduğu gerçeği ortadadır.

Allah cc. Her şeyi daha iyi bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

Havasspress Gnl.Yn.Yönetmeni

PENTAGON “Baphomet”in Sadık Uşağı

PENTAGON “Baphomt”in Sadık Uşağı

İslam öğretisinin dışındaki hakim dogmatik yapıların tamamına yakını kendilerini din öğretisi gibi gösterenler de buna dahildir, antik Mısır’ı veya Yunan Mitolojisini referans alarak yönetim modelleri oluşturmuştur.

Yeni Dünya Düzeni planlayıcıları kendilerine  Gnostik inanç ve Düalist din  yaratmış, Baphomet’i ise Tanrı olarak kabul etmişlerdir.

 

Aynı yapı Yunan mitelojisi ve felsefesinden faydalanarak Demokrasi ve Cumhuriyetçilik  fikri üzerinden öncesinde köleleştirdikleri yapılara umut aşılama adına elma şekerini sunma projesi oluşturmuştur.

Bunun asıl nedeni ise daha doğruyu bulma adımının önünü kesmek, oyunun kurallarını koyarak toplumsal direnci kırıp, kontrol altına almaktır. Biz buna kısaca toplum mühendisliği diyoruz.

(Yeni Dünya Düzeni Kurucuları   Rockefeller & Rothschild aileleri)

Konumuz Pentagon olsa da bu izahatı kısaca yapmamdaki amaç daha rahat anlaşılabilir olmaktır.

ABD’nin  bütün politikalarını Pentagon belirler. Başkanın yönetimdeki tesir oranı%5’i geçmez.

Bunun en çıplak örneğini bugün Trump yönetimi ile görüyoruz.(Kaynak bölümünde Trup analizimi okumanızı tavsiye ediyorum.)
Peki Pentagon nedir,niye kurulmuştur…?

Pentagon ABD’nin bütün Siyasi ve Askeri faaliyetlerinin planlandığı ABD’nin kalbidir. Virginia (Arlington) ve Washington D.C şehirleri sınırları içerisindedir. 1941 ve 1943 yılları arasında yapılan bina beş adet beşgenden oluştuğu için “Pentagon (Yunanca Beşgen)” adını aldığı söylense de..;

George Washington döneminde yapılmış olması, Pentagon ismini başkanın 1791 yılında üye olduğu “Hür Masonlar” grubundan aldığı bilinmektedir. Pentagon’un içerisinde ve dış görüntüsü ile masonik sembollerle donatılmıştır.

Kurumun beş köşeli olması nedeniyle “beş” sayısına atıfta bulunarak Yahudi ilişkilerine atıfta bulunulmuştur. Kullanılan beş sayısından yola çıkılarak Muharref  Tevrat’ın beş kitap olmasıdır.

FBI ve CIA’nın üst düzey yetkililerinin çoğu Siyonist Yahudi’dir. Binanın proje mühendisi olan General Leslie Groves aynı zamanda masondur. Ayrıca Leslie Groves büyük ses getiren “Manhattan Projesi”nin başında bulunması ise bunun delili niteliğindedir.

İlginç bir bilgide paylaşmak isterim 5 katlı olduğu resmi kayıtlarda verilen binada 284 tuvalet vardır. Bunun nedeni ise ırkçılığın yoğun olduğu dönemde yapılmış olması ve beyazların zencilerle aynı tuvaleti kullanmak istememeleri olarak bilinmektedir.

Centcom başta olmak üzere ABD’nin Dünya’ya yayılmış askeri gücü buradan yönetilmektedir.

ABD yönetimi olduğu gibi, dolayısı ile Pentagon’da Yeni Dünya Düzeni planlayıcılarının kontrolündedir.

Dünya Bankası ve FED ile parayı kontrol ederken,Pentgon’la da askeri ve siyasi yapıları kontrol etmekte/yönetmektedir.

Bu yapının birinci önceliği Terör Devleti İsrail’i güvenliğidir. Her dönem milyarlarca dolarlık nakdi ve askeri yardım ABD temsilciler meclisinden geçerek onaylanır.

Bu yapı Muharref Tevrat’tan çok antik Mısır’daki Firavunun tapınak büyücülerinin yazdığı Kabala’ya iman ederler ve ona göre politikalarını belirlerler.

Kabala’ya göre Yahudi ırkı üstün ırktır ve İnsanlığı temsil eder.Diğer insanlar ise maymundan gelmedir ve işgalcidir. Bu sebepten dolayı gücü üstün tutan materyalist felsefeden dolayı Filistin’de, Gazze’de çok rahat kadın, çocuk demeden öldürmektedirler.

Bu sapık inanca göre Nil ile Fırat arasındaki bölge  “Pahomet” tarafından onlara  verilmiş buradaki herkes işgalci pozisyonundadır ve onları buradan çıkarmak için her yolu kullanmaları mubahtır.

İşte mücadele etmek zorunda olduğumuz sapık inanç biçmi ve bu inancı destekleyen ABD kalbi pozisyonundaki kurumdur”PENTAGON”.

Büyük Ortadoğu Projesi devamında uygulanan Arap Baharı da bir Pentagon projesidir.

Bugün Suriye’de ki Defacto oluşum olan SDG adı altındaki PYD/PKK Terör yapılanmaları da bu projenin paryasıdır

Buradan sivil ve askeri bürokrasiye sesleniyorum, asla projelerinden vaz geçmeyecekler, bu projede zafiyet gösterenleri eleyecekler, izole edecekler karşısındakileri yıpratıp yok etmeye çalışacaklar ama vaz geçmeyecekler.

Onların İnançlarını, kültürlerini bilmeden strateji üretmek mümkün değildir.

Kısaca ele almaya çalıştım anlaşılabildiğimi umuyorum. İnşallah  Suriye özelinde bölge stratejisine yeniden projektör tutup kaleme alacağım.

pentagondaki masonik semboller ile ilgili görsel sonucu

 

 

Dipnot..:

ABD Seçimlerinin Analizi

 http://www.havasspress.com/4878-abd-secimlerinin-analizi.html#.Wn39Yahl9dh

Allah cc. Her Şeyi Daha İyi Bilendir.

 

Alpaslan KARAASLAN

www.Havasspress.com Gn.Yn.Yönetmeni

YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Trump, Qualcomm'un 117 milyar dolara satılmasına izin vermedi
ABD Başkanı Trump, ABD'li çip üreticisi Qualcomm'un Singapur merkezli Broadcom firmasınca satın alınmasını "ulusal güvenlik" gerekçesiyle engelledi.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.