Saat Yükleniyor...
YAZARLAR
Trump Başkan Olduğunda Yaptığım Analiz Yazım

ABD Seçimleri ve Trump………

ABD seçim sonuçları bir çoğumuzu yanılttığı gibi beni de yanılttı.Trump’ın seçilmesi sürpriz gibi görülse de ABD’nin mecburiyet köklerine inildiğinde siyaseten bir zorunluluk olduğu görülebilir.

Trump temsiliyet olarak siyaset kökeninden gelmeyen,70 yaşında,Yahudi bir hanımla evli zengin bir iş adamı bu bile aslında seçilmemesi için bir etkenken o kürsüden hiç çekinmeden göçmenler, uluslar arası politik ve ABD’nin iç siyasetine direk etki edecek marjinal sayılabilen ifadeleri hiç çekinmeden söyledi. Bu dahi onun Başkan seçilmesini engellemedi hatta konjonktür gereği ona artı puan da kazandırdı.

Şu kabul edilmeli ki önemli bir paradigmayı yerle bir etti ve bunun yaygınlaşacağından “Yeni Dünya Düzeni” dedikleri o felaketin, yani ulus devletlerin Uluslar arası şirketler tarafından kontrol ve yönetimini ele geçirmesinin küçük ama bir büyük adımı olarak görüyorum.

Trump gibi birine itiraz etmeyen “DÜNYA” hatta şirinleştirmeye çalışan “Rockefeller”ın ikinci parlak nesline evet demekte zorlanmayacaktır.

Trump’ın  zaferi medyada geçmiş söylevleri unutturularak, magazinleştirilerek hatta zengin bir işadamı olmasını avantajları siyaseten faydalıymış gibi gösterilerek algı yönetimi ile toplum mühendisliği yapılmaya çalışıldı, çalışılıyor.

ABD siyasi geleneği olan Politikaları Pentagon tarafından belirlenen bir ülkedir. Başkanın Politik etkisi Maksimum %5-10 civarındadır.

Fakat Başkan seçilen kişinin imajı ABD Politikasının nasıl şekilleneceğini gösterir çünkü seçimden önce zaten seçim yapılmıştır.

“Hillary Clinton” Necoların adayıdır. Kazanması halinde ABD’nin Atlantik ötesindeki ekonomik ve askeri gücünü Tel Aviv’in onayladığı ve Devletleştirilecek mikro yapılarla paylaşarak bölgesel güçler yaratıp, tamamen İsrail’in Siyasi hegemonyası altına girmesidir ki, bu ABD’nin sonu demektir.

Trump Seçimleri kazanmamıştır. FBI “Hillary Clinton’a ait yazışmaları yayınlayarak,Trump’a seçimleri kazandırtmıştır. Geçen dönem bir yerel mahkeme Başkanı belirlerken bu dönem Başkanı FBI belirlemiştir.Yani”ABD’de Ulusalcı Yahudi Lobi” kazanmıştır. Aralarında tek fark vardır. Ulusalcılar ABD’nin himayesinde Büyük İsrail Devleti istemektedirler.

Bu dönem hiç şüphe yoktur ki, ABD’nin Ekonomik ve Siyasal olarak içeride kendini toplama yoluna gideceği bu bağlamda reformları gerekirse dayatacağı bir dönem yaşayacağız. Uluslar arası ekonomik menfaatleri üzerinden politik, siyasi çatışmaların yaşanması muhtemel bir döneme şahit olacağımızı tahmin etmek hiçte zor değildir.

ABD’nin İslam Coğrafyasındaki Tel Aviv eksenli politikalarının hangi seviyede olacağını Trump’ın yapacağı görevlendirilmeler sonunda göreceğiz.ABD daha steril alana mı çekilecek yoksa beslediği Uluslararası silah şirketleri ve uzantıları ile direk sıcak alanın içinde mi olmayı tercih edecek göreceğiz.

Alman asıllı Trump’ın içinden Hitler mi yoksa George Washington’mı çıkacak göreceğiz.

Türkiye politik tavrını bireye göre değil,siyasi gerçekçiliğe göre belirlemelidir. ABD’nin bu bölgede ki siyasi ve askeri varlığı jeopolitik-ekonomik-siyasal ve İsrail’in güvenliği içindir.

Türkiye Anadolu’ya sıkıştırılma ihanetidir,PKK’nin,Daeş’in adı şayet Türkiye İslam coğrafyasında söz sahibi olamazsa bölgede yalnızlaşır,yanlızlaştırılır.Mesele hürriyet ve hüviyettir. Nüfus alanları sadece silahla belirlenmez.Bir Orotoryo seyrediyoruz ve Oratoryonun yakın hedefi Sudi Arabistan olarak görülüyor. Türkiye Katar’dan sonra Suudi’de da askeri güç bulundurmalı ve ekonomik-siyasal anlaşmalarla bu ülkeyi korumalıdır.

Zira ABD’nin ve İsrail’in yeni çatışma alanlarına ihtiyacı olduğu gerçeği ortadadır.

Allah cc. Her şeyi daha iyi bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

Havasspress Gnl.Yn.Yönetmeni

HDP BİNASI ÖNÜNDE BİR GRUP ANNE

HDP BİNASI ÖNÜNDE BİR GRUP ANNE

Askerlik yapanlar bilir, Askeri Personelin disiplin, yönetim ve uygulama kitapçıkları vardır. Bu kitapçıkların hiç birinde yemekhanenin yeri ve işlevi yazmaz fakat her asker ne hikmetse sabah, öğle ve akşam yemek ihtiyaçları için yemek haneye gitme ihtiyacı hisseder.

Bu temel iç güdüdür, bu kelimeyi yazınca hep aklıma Sharon Stone ve sosyolojisinde yaşadığı asiliği tabi ki çekiciliği gelir.

Devlet Askeri anlamda Yurt içi,El-Bab,Afrin ve Irak’ın Kuzeyinde PKK ile çok başarılı bir mücadele yürütüyor. PKK bir daha toparlanamayacak pozisyona aşağıda izah edeceğim yol haritasını uyguladığı takdirde gelecektir.

-Bu mücadele şuan sıcak alanda askeri ve istihbaratı anlamda arazide,

-Yasak kaçak geçişler, kaçakçılık ve güvenlik anlamında havadan, karadan ve beton bloklarla sınır güveliği pozisyonunda sınırlarımızda,

-Terör Örgütünün para kaynaklarını kurutma anlamında finans sağlayan Belediyelerin Kayyuma devri ile siyaseten,

-Terör Örgütünün Uyuşturucudan gelirini yok etme adına ekili, işlenmeye hazır, işlenmiş uyuşturucu kaynaklarını kurutma ki bu sene binlerce dönüm ekili alan, binlerce ton uyuşturucu yakalandı.

-PKK’nın ideolojik, sosyolojik ve katılım anlamında geriletilmesi ve bitirilmesine evrilecek siyasi, ekonomik yatırımların gerçekleşmesi.

-Büyük Şehirlerde PKK’ya ait finans sağlayan şirketlerin tespiti ve bu şirketlere el konması ben yakın zamanda bu süreci beraberce izleyeceğimizi düşünüyorum.

-Silah ve askeri lojistik anlamda alımlarına mani olmak, mevcutları imha etmek diğer devletlere ait istihbarat birimleri ile bağını koparmak, bu zaten final olur bu başarıldığında PKK diye bir şey ortada kalmaz.

-Bir diğeri ise konu başlığımıza sebep olan “PİSİKOLOJİK HARP TATKTİĞİDİR” işte HDP önünde ki annelerin anlamı bu, milyonlarca mermi bir annenin göz yaşından daha tesirli değildir.

Orada eylem yapan bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Şimdi makalemin başındaki betimlememi tekrar lütfen okuyunuz. Anladığınızda niye HDP sorusunun anlamsız olduğunu göreceksiniz. HDP=KCK’dır,yani PKK’dır. Kim bunu yumuşatmaya çalışıyorsa ya çok cahildir yada Parya bunun başka izahatı yoktur.

Bugün konu başlığı olarak Terör nasıl biteri açanlar, tartışanlar aslında PKK Terör Örgütünü bitirme noktasına getiren bu süreçten rahatsız olduğunu üstü örtülü ifade edenlerdir. HDP kapsının önünde evladını PKK’dan HDP aracılığı ile isteyen Anneleri görmezden gelenlerde aynı ihanet şebekesine bilerek veya bilmeyerek destek verdiklerini bilmelidirler.

Vietnam savaşını bitiren bir kız çocuğu, Filistin davasına anlam katan Rachel Corrie,bütün gözlerin Suriye’ye çevrilmesini sağlayan Aylan bebekti.

CHP açısından bakıldığında  yaslandığı HDP’nin zayıflaması burada ki seçmenin en yakın adres olan AKP’ye kayma ihtimali tedirginlik yarattığı gerçeğini söyleyebiliriz.

Bugün PKK’ya karşı uygulanan Askeri ve Siyasi paradigma  bir Devlet politikasıdır. Bu politikaların devamını Suriye’de göreceğimizden şüpheniz olmasın.

12 Eylüle girdiğimiz şu saatlerde 11 Eylül ile ilgilide bir şeyler yazmasak olmaz diye düşünüyorum.

Kapitalizmi kurtarma, İsrail’in yayılmacı politikasını destekleme Asya-Pasifik stratejik alanda askeri politik gücünü arttırma ve kemikleştirmek için Dick Cheney tarafından planlanan, uygulanan bir Pentagon senaryosudur.

Allah cc. Her Şeyi daha iyi bilendir.

 

Alpaslan KARAASLAN

Havasspress Gn.Yn.Yönt.

 

hdp önündeki anneler ile ilgili görsel sonucu

YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.