Saat Yükleniyor...
İşte ilk milli silahlı drone
Paylaş :
İşte ilk milli silahlı drone
Metni küçült

İsmini sungur, şahin gibi avcı kuşlardan alan ilk milli silahlı drone sistemi Songar, otomatik makineli tüfekle 10 kilometre yarıçaplı menzilde görev icra edebiliyor.

  • Türk savunma sanayisi bünyesinde "drone"lar kullanılarak geliştirilen güvenlik çözümlerine bir yenisi eklendi.

    Ar-Ge kaynaklı yazılım ve donanım ürünleri geliştiren Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, bu yıl itibarıyla savunma sanayisindeki faaliyetleri için ASİSGUARD markasını oluşturma kararı aldı.

  • ASİSGUARD, hali hazırda askeri araç elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf rotorlu insansız hava araçları, C4ISR (komuta, kontrol, iletişim, bilgisayar, istihbarat, gözetleme ve keşif), elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka, siber güvenlik ve büyük veri alanlarında özelleşmiş sistem, alt sistem donanım ve yazılım geliştirme çalışmaları yürütüyor.

  • Şirketin askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda hem gündüz hem gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirdiği Songar, otomatik atış stabilizasyonuna sahip ilk milli silahlı drone sistemi olma özelliği taşıyor.

Başlık
:
İşte ilk milli silahlı drone
İzlenme
:
470
Ekleyen
:
Alpaslan Karaaslan
Tarih
:
2019-04-27 19:00:43
Link Verin
:
Embed Kodu
:
Diğer Videolar
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Demirtaş'ın Tiyatrosunu Eksiksiz İzlediler
Konu Demirtaş olunca,eksiksiz aynı karede toplanırken,terörle mücadele gündem olunca hiç birini bulmak mümkün değil,aynı kadro HDP Diyarbakır il binası önünde toplanan yüreği yanık anaları ziyaret eder mi..?
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.