Saat Yükleniyor...
Alpaslan KARAASLAN
Metni küçült
KAPİTALİZM,KENDİNİ YİYEREK HAYATTA KALAN CANAVAR
Tarih : 2020.04.01  23:35:57

Kapitalizm Yeni Dünya Düzeni Planlayıcılarının yönetim paradigmalarının zeminini hazırlayan, onları hedeflerine giderken Dünya’yı Ekonomik açıdan sömürmelerini sağlayan bir büyük planın önemli bir parçası.

Yani Dünya’daki bütün paranın, ekonomik gücün kontrolünü elinde bulundurarak Dünya’ya istedikleri Yeni Dünya Düzeni dedikleri köle sistemini dayatmak/kurmak.

Kapitalist sistem gerektiğinde”Salamander”gibi(Bir tür kertenkele)kendini yiyerek hayatta kalan, hatta büyüyen bir proje.

Bütün savaşlar,devrimler,kaoslar bu sistemin yeni evrelere geçmesini sağlamış, Ulus Devletler projenin farkına varana kadar bilerek veya bilmeyerek bazen sistemin zorunluluğundan bu proje içinde kendilerini bulmuşlardır.

Güneş Doğudan doğduğu gibi Medeniyette Doğuludur. Bunu en iyi bu projeyi uygulayanlar bilir. Örnekse buyurun..;

İstanbul’un Fethi İle Avrupa kendisini kuşatan toprak ağalarının yönetim sistemi olan feodaliteye karşı savaş başlatmış, Devletleri güçlendiren yapılar oluşturana kadar bu savaşı sürdürmüştür. Sonrasında yeniden doğuş (Rönesans) hareketi ile Fransa’dan yayılan demokrasi akımı başlatılmış. Voltaire, Rousseau, Balzac, Montesquieu gibi Avrupa için önemli fikir adamları öne çıkmıştır. Bu süreç Avrupa’nın bugün geldiği noktanın temellenmesinin miladıdır.

Kapitalist sistemin en önemli özelliği eski bütün yönetim sistemlerini ortadan kaldırması, yani eski oyuncularla yeni oyun kurmaması olmuştur.

11 Eylül, Arap Baharı,Corona(Kovid 19)Biyolojik savaşı bu sistemin hayatta kalması ve artık yeni bir evreye geçilmesi için planlı şekilde uygulanmış/maktadır.

Arap Bahar ile  Kaos ve Müslüman Arap Coğrafyası’nda Saint Barthelemy’i andıran mezhep çatışmaları çıkartmak isteyenlerin amacı Arap Baharı ile kontrol edilebilen Devletçikler yaratmak olsa da asıl amacı yeni bir yüz yıl yaratmaktır. Arap Baharının bir diğer sonucu ise İslam ülkelerinde monarşilerin çökertilmesi ki bu konuyu Avrupa bağlamında da ele alacağım.

Avrupa’dan umudunu kesen YDDüzeni kuramsalcıları Aydınlanma Çağının yeniden Doğudan oluşacağını öngörmüşlerdir. Çünkü Kapitalizm vahşice her şeyi tüketmiş,din,vicdan,ahlak,aile yapısı hiçbir değer bırakmamıştır.Burada ki dezenformasyon en fazla etkisini Avrupa ve Amerika’da göstermiştir.

Henry Kissinger’ın şu iki ifadesi çok önemlidir.

-Ortadoğu diye bir şey yoktur ”Çin diye bir Gerçek ”vardır.

-Yeni Çin Seddi Türkiye’dir.

İnanın dostlar artık hiçbir şey eski gibi olmayacak…!

Şimdi siz Kapitalizmin Monarşi ile ilgisi ne diyebilirsiniz..?

 

Önce Megxit ile başlayalım. Yani  İngiltere’nin AB’den ayrılmasına Brexit deniyor. Bu ayrılış Lortlar Kamarasının direnmesine karşı Kraliyet desteği ile yürüyen bir süreç, İngiltere Kraliyet ailesi Anglikan Kilisesine bağlı bir yapı, Kraliçe ise Druid Rahibesi Dünya Haritası tekrar şekillenirken sırtında AB yükü ile bu süreci götürmek istemediler ve ayrılık kararını uygulayarak,Neoconlarla ters düştüler.

Fakat Kraliyette ilk ayrılık kararı bu değildi. Prenses Diana’nın oğlu,Afro Amerikan Yahudi Magen Markel’e proje olarak evlendirilen Harry’den geldi.

Kraliçe buna bir orta yol bulsa da tahtan ve haklarından vaz geçmesi Kraliyet tarihinde ilkti ve amaç Kraliyete mesaj vermekti.

İspanya’da Avrupa’nın Monarşik bir diğer ülkesi yıllardır Katlolanlar tarafından sürdürülen ayrılık ayaklanmaları ve gösterileri AB’nin baskısı ile bastırılmıştı. İspanya’da ekonominin atar damarı Katalan bölgesidir.

İtalya ise Avrupa’da Asya bloğu ile en iyi ilişkileri olan stratejik olarak anlaşmalar imzalayan en son Netenyahu’nun metazori tek taraflı Akdeniz havzasındaki doğal gaz rezervini Avrupa’ya taşıyacak olan “EastMed” anlaşmasına imza atmamıştı.

Fransa, Rothschild ailesinin kuklası Macron ile yönetiliyor olsa da İsveç, Danimarka, Norveç, Belçika, Hollanda, İspanya, Andorra, Monaco, Lüksemburg, Liechtenstein, Birleşik Krallık  gibi Monarşi Geleneği ile yönetiliyor ve YDDDüzeni kuramsalcıları bunlarla tek tek mücadele etmektense Yeni bir Dünya Yaratma ve Dünya Nüfusunu yönetilebilir pozisyona çekme adına, Dünya’daki bütün karşı direnci kırma ve diz çöktürme adına vahşice uyguladıkları “BİYOLOJİK SAVAŞ PROJESİNİN ADIDIR”CORONA KOVİD19”.

Bu bir devrimdir ve her devrimin sanatçısı,akımı,düşünürü vardır,Peki bu dönemde bunlar kimdir…?

-Bu Dönemin Da Vinci’si “Bill Gates”

-Kripteks”Sosyal Medya”  

-Sanatçıları “Aktivistler” olabilir mi..? Dostlar.

Buraya kadar tespit ve temelleme yaptım. Bundan sonra ise hedeflerini ve bizim yapmamız gerekenleri acizane yazmaya çalışacağım.

YDDüzeni kuramsalcıları için önemli iki şehir vardır.

1-Kudüs

2-istanbul

1-İstanbul Uluslararası Özerkliğe kavuşturulup, Dünya Finans Merkezinin Beyni ve Yönetim Merkezi Olacak.

2-İstanbul Sözleşmesi Bunun ilk adımıydı. Bu adım İstanbul Finans Merkezi bir iktisadi yönetim ekolü ile devam ettirilecektir.

3- Uzay Ekonomisi, İstanbul Ekolünün ana temasını oluşturacaktır. Sanat, felsefe, sosyoloji, edebiyat akımının merkezi haline dönüştürülecektir.

4-Geçmiş artık geçmiştir ve tarih olarak okutulması sağlanacak değer olmaktan çıkartılacaktır.

5-Bu Çağ Enigma’dır.Bildiğiniz her şeyi size unutturacaklar ve geçmiş anlamsız geçersiz ve eskimiş olarak karşınıza çıkacak.

Fakat şu ismiler üzerinde alalama yapılması muhtemeldir. Sagan, Asimov, Drake, Jules Verne, Da Vinci, Hezarfen, İbn-i Sina, Cezeri, Krugman, Lucas, Disney, Avi Loeb, Musk, Hawking, Einstein, Dali, Michio Kaku dikkat çekici isimler değil mi..? Mesela Nikola Tesla niye yok da, Musk var onların şekillendirmek istedikleri Dünya’da Tesla gibi isimlere yer yok,Müslüman alimler ise Doğu ile Bağlantıyı sağlamak için Geçiş için varlar.

6- Uzay Ekonomisinin tamamlayıcısı, Dijital Ekonomi

(Elektronik Para) ve Endüstri 4.0 olarak tanımlanmıştır.

7- IMF, Worldbank, UN, ICC, IFC,FED gibi Kurumlar ortadan kaldırılacak,Dijital Ekonomiye Geçiş Yeni Merkezden,alt yapısı ve Kuralları Belirlenmiş yeni oluşumlarla yapılacaktır.

8- Uzay Ekonomisinde faiz olmayacak.Bunun yerine daha bağlayıcı kripto paralar ve blok zincirler devreye alınacaktır.

9-Bu projenin temelini ise Koloni Ekonomisi oluşturmaktadır. Kontrol edilebilir küçük yapılar.

10-Uzay Ekonomisi Pazarının en önemli bölümünü “KARBON PİYASASI”nın alması tasarlanmaktadır.

11-Bir de tabi ki Uzay Teknolojisinin pazarlanması ki blok satış merkezleri demektir ki Alibaba ile bu işin antrenmanını insanlık zaten yaptı.

12-Bu Projenin temel felsefesini Bilim ve

“Fütürizm”(Gelecekçilik) alacaktır. Bilim Tanrısallaştırılacaktır.

Kapitalizmin geçmişine  hiç girmedim sebebi ise tekrara düşmemek, yazıyı uzatmamaktır.

Kısaca maddeler halinde hedeflerini hangi strateji üzerinden Dünya’yı şekillendirmek istedikleri yazmaya çalıştım.

Mesela ..;Corona virüs sonrası temas çekingeliği kalıcılık gösterebileceği için elektronik paraya geçişi hızlandıracaktır. Sosyolojik tavrımızı bile bu virüs etkiliyecektir.

Bu örnekler çoğaltılabilir….

Burada üç seçenek var..;
1-Bekleyip Göreceksiniz ve Sonrasında Harekete Geçeceksiniz.

2-Bu Projenin Bir Parçası Olacaksınız, Bağımsızlığınızı ve Bütün var Olma Sebeplerinizi Küreselcilere Teslim Edeceksiniz.

3-Bu Projeye Karşı Direnip, Karşı Strateji ile Ülkenizden başlayıp, sermaye akışının yabancı ve dış destekli Dijital Bankacılığın eline geçmesine mani olacaksınız.

Bugün bunun kararını verme önce İstanbul’u bir İslam şehri olmaktan çıkarmak için tasarlanan Finans Merkezi ve Kültürlerin buluşma noktası saçmalığından vaz geçmektir.

İstanbul sözleşmesinin bile ne kadar zarar verdiğini görüyorsunuz ki, bu proje onun yanında devede kulak.

Erbakan Hocamın kurduğu, Hilafetin Devlet Yönetim şekli Olan D8 Projesi canlandırılmalı, mevcut ülkelerle koordineli şekilde Rusya,Brezilya,Venezuela,Ukrayna vs. gibi ülkelerin de katılımı sağlanarak bir Büyük Blok oluşturulmalıdır.

Ortak Birlik Dijital Elektronik Bankacılığa geçilmeli her ülke kendi hareketinde özgür olmakla birlikte belirlenecek kurallar çerçevesinde bu sistem içerisinde var olmalıdır.

Bütün aktif gelirler bu veri üzerinden değerlendirilmeli, artı katma değerler Ülkelerin kendi birimlerine eklenmelidir.

Ulus Devletler Aile,Ahlak,Maneviyat(neye inanıyorsa),sosyolojik, teknolojik olarak güçlendirilmeli bunları tehdit eden her şeyle mücadele hukuksal zeminde tanımlanmalıdır.

Eğitim Buradaki en önemli parametreyi oluşturmaktadır. Bu alan gelecek nesillerin doğru zihinle hayata bakış açılarını etkileyecektir. Bu alan Savunma,Sağlık,Ekonomi,İstihbarat gibi Ulusal güvenlik alanı olarak belirlenmelidir.

Yazımı daha fazla uzatmama adına son ifadelerimi kullanmak isterim “Hayat felsefesini bilmediğiniz hiçbir ideolojinin, Stratejisini çözemezsiniz” Corona virüsü ilk çıktığı günde yaptığım analizin tespit bölümünde şunu yazmıştım.

 

-Mücadele Ettiğimiz Sadece Bir Vaka Değil,

-5 Bin Yıllık Kendini Üstün Irk Gören Irkçı Siyonist "KABALA“ya İman Etmiş Bir Yapı,

-Kendi Irkları Dışında Bütün İnsanlığın Maymundan Geldiğine(Darwin bütün insanlık diyor) İnanan Sapık Bir İnanış,

-Korona virüs (Covid-19)'da Bu Sapkın Yapının Ürettiği Bir Virüs, “TEDAVİSİ OLAN AŞILAR DEPOLARINDA" Dünya Nüfusunu Azaltma ve İstedikleri Yapıları Ortadan Kaldırma Adına Uyguladıkları "KİTLESEL İMHA PROJESİ"

Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.Amin.

 

Allah cc. Her Şeyi Daha İyi Bilendir.

Alpaslan KARAASLAN

Havasspress.Gn.Yn.Yönt

01.04.2020

Bu haber toplam 3198 defa okunmuştur
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
Yerli koronavirüs aşısında Faz-2 çalışması tamamlandı
Türkiye'de insan denemelerine ilk geçilen Covid-19 aşı adayının geliştirildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ), 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı.
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Altyapı: siteal.net
Copyright © Havasspress   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.